Hlavní stránka společnosti: DAVAZ 

E-shop s 250.000 položkami: SORTIMENT.cz

Speciální produktové stránky: FEIN-MULTIMASTER.cz

Přehled a použití pásových brusek: PASOVE-BRUSKY.cz

Pivovar, restaurant, hotel, penzion Kroměříž: ČERNÝ OREL.eu 

Lineární systémy

SKF nabízí následující základní typy lineárních aktuátorů:

 

Kuličková ložiska
Kuličková ložiska se skládají z plastové válcové klece, ve které jsou uchyceny kalené ocelové segmenty s vnitřním oběhem kuliček. Ložiska se dodávají v rozměrových řadách 1 ( typ LBBR ) a 3 ( typy LBCr a LBCD - uzavřená a typy LBCT a LBCF - otevřená ) podle standardu ISO 10285. Jako příslušenství je možno dodat ocelové tyče, podpěry a ložisková tělesa.

 

Vedení s profilovými tyčemi
Vedení se skláda z přesné kalené vodicí tyče se čtyřmi vybroušenými oběžnými drahami, po kterých se pohybují vozíky s vnitřním oběhem kuliček.Vedení se dodává v šesti základních velikostech průřezu tyče a se širokou nabídkou typů vozíků, lze objednat vozíky s definovaným vnitřním předpětím na tyči.

 

Vedení s vodicími tyčemi
Vedení se skládá ze dvou přesných kalených tyčí s broušenou prizmatickou drážkou, ve které se odvalují klece s valivými tělesy ( kuličky, válečky nebo jehly ). Pro speciální aplikace lze dodat kluznou variantu vedení s kombinací kluzných povrchů ocel - plastická hmota Turcite- B.

 

Vedení SPEEDI - ROLL
Vedení je tvořeno dutoutyčí z lehké slitiny se dvěma zalisovanými úhlovými ocelovými oběžnými dráhami, po kterých se pohybují valivě uložené kladky stolku. Vedení se dodává ve třech základních velikostech průřezu tyče a s vozíky se čtyřmi nebo šesti kladkami.

 

Lineární stolky bez polohování

 

Lineární stolky s polohováním