Hlavní stránka společnosti: DAVAZ 

E-shop s 250.000 položkami: SORTIMENT.cz

Speciální produktové stránky: FEIN-MULTIMASTER.cz

Přehled a použití pásových brusek: PASOVE-BRUSKY.cz

Pivovar, restaurant, hotel, penzion Kroměříž: ČERNÝ OREL.eu 

Základní přístroje

a) Samostatné přístroje

 
Machine Condition Advisor

Machine Condition Advisor CMAS 100-SL 
je  jednoduchý nástroj pro zjištění celkové úrovně rychlosti vibrací - v souladu s ČSN-ISO 10 816, dále je doplněn měřením speciálně zpracovaného signálu - tzv. obálky signálu zrychlení pro zjištění stavu valivých ložisek, a bezkontaktním měřením teploty.

Přístroj lze doplnit i externím akcelerometrem pro případ měření v nepřístupných místech, popřípadě lze k němu připojit pomocí kabelu i externí akcelerometr jenž je nainstalován na zařízení a vyveden do bezpečného prostoru. Systém podporuje jakýkoliv akcelerometr, jenž vyhovuje napájení ICP a má citlivost 100 mV/g. 

Machine Condition Advisor
Machine Condition Advisor
Infrared Thermometer CMSS3000

CMSS 3000 SL
jednoduchý a efektivní bezkontaktní teploměr, s teplotním rozsahem od -60°C do 1 000°C. Má nastavitelnou emisivitu od 0,1 do 1, pracuje v oblasti vlnové délky 8 - 14 μm. Poměr vzdálenosti a velikosti bodu je v poměru 50:1.

SKF Infrared thermometer
Bezkontaktní teploměr
Inspector 400 Ultrasonic Probe - CMIN 400-K

CMIN 400-K
Inspektor 400 - ultrazvuková sonda. Detekuje přetlakové i podtlakové (vakuové) úniky... včetně stlačeného vzduchu, kontroluje rychle a přesně odváděče kondenzátu a ventily, detekuje hoření oblouku, jiskření a koronu v elektrických zařízení, slouží při zkoušení ložisek, čerpadel, motorů, kompresorů atd.

Ultrazvuková sonda Inspector 400 zjišťuje vysokofrekvenční signál (ultrazvuk), který je produkován pracujícím zařízením, různými úniky popřípadě elektrickými výboji. Elektronickou cestou převádí tyto signály pomocí heterodynního procesu do slyšitelné oblasti, takže uživatel může tento signál slyšet ve sluchátkách a zároveň je vidět jako přírůstky intenzity na přístroji.

Inspector 400 Ultrasonic Probe
Ultrazvuková sonda
MicroVibe P

MicroVibe CMVL 3860 ML
Je jednoduchý nástroj jenž na rozdíl od ostatních v této kategorii přístrojů umí i základní spektrální analýzu, či jednoduchou analýzu časového záznamu signálu. Analýzy spekter umožní odhalit  problémy jako jsou nevývaha, nesouosost, poškození ložiska, či přidírání a.t.d. Jde o poměrně výkonný jednoduchý nástroj pro rychlý pohled na stav zařízení.

SKF MicroVibe P
MicroVibe

 

b) Sady přístrojů

 

 
Electric Motor Assessment Kit thumb

Sada CMAK 200-SL (For Motors - TKED1 + CMAS 100-SL)
Sada na ohodnocení stavu elektromotrů. Obsahuje Machine Condition Advisor CMAS 100-SL pro měření vibrací a hlavně přístroj TKED1 pro detekci elektrických výbojů. Informace v anglickém jazyce.

Electric Motor Assessment Kit thumb
Sada CMAK 200-SL
Bearing Assessment Kit

Sada CMAK 300-SL (Bearing Assessment Kit)
Souprava zvolených zařízení vhodných pro monitorování stavu zařízení. Sada obsahuje CMAS 100-SL včetně externího akcelerometru CMAC 105, SKF bezkontaktní infračervený teploměr CMSS 3000-SL a přístroj SKF OilCheck jenž indikuje degradaci a úroveň znečištění oleje a detekuje zvýšené mechanické znečištění a ztrátu mazacích vlastností oleje.

Bearing Assessment Kit
Sada CMAK 300-SL
Basic Condition Monitoring Kit

Sada CMAK 400-ML (Basic CoMo Kit)
Základní souprava je soubor jednotlivých přístrojů, jenž umožňují základní monitorování stavu zařízení. Sada obsahuje CMAS 100-SL včetně externího akcelerometru CMAC 105, SKF bezkontaktní infračervený teploměr CMSS 3000-SL a SKF ultrazvukovou sondu Inspector 400 CMIN 400-K.

Basic Condition Monitoring Kit
Sada CMAK 400-ML
Energy Monitoring Kit image

Sada CMAK 450-EN (SKF Energy Monitoring Kit)
Souprava vybavení pro komplexní monitorování stavu kompresorů.

Energy Monitoring Kit image
Sada CMAK 450-EN
Advanced Bearing Analysis Kit image

Sada CMAK 600-EN (Vibrace a olej)
Souprava vybavení pro měření stavu olejů a celkových úrovní vibrací.

Advanced Bearing Analysis Kit image
Sada CMAK 600-EN