Hlavní stránka společnosti: DAVAZ 

E-shop s 250.000 položkami: SORTIMENT.cz

Speciální produktové stránky: FEIN-MULTIMASTER.cz

Přehled a použití pásových brusek: PASOVE-BRUSKY.cz

Pivovar, restaurant, hotel, penzion Kroměříž: ČERNÝ OREL.eu 

Axiální kuželíková ložiska

Axiální kuželíková ložiska umožňují navrhnout kompaktní uložení v axiálním směru, které může přenášet velmi velké axiální zatížení. Ložiska se vyznačují vysokou tuhostí a jsou vhodná pro rázová zatížení. SKF vyrábí jednosměrná axiální kuželíková ložiska (obr. 1) a obousměrná axiální kuželíková ložiska (obr. 2). Ložiska stavěcích vřeten válcovacích stolic (obr. 3) jsou speciální jednosměrná axiální kuželíková ložiska s plným počtem valivých těles. Tato ložiska jsou určena pro uložení stavěcích vřeten válcovacích stolic.

Axiální kuželíková ložiska SKF mají logaritmickou stykovou křivku mezi oběžnými drahami a kuželíky, která zaručuje optimální rozdělení napětí v ložisku, a tedy přispívá k prodloužení trvanlivosti ložiska.

Axiální kuželíková ložiska SKF s klecí jsou rozebíratelná, a tedy oba kroužky a klec s kuželíky mohou být montovány samostatně. Ložiska stavěcích vřeten válcovacích stolic s plným počtem valivých těles jsou drženy pohromadě speciálními prvky. Kroužky jsou opatřeny závitovými dírami pro závěsné šrouby, které usnadňují manipulaci s ložisky.

Obr.3  
 
 
 
  Obr.2  
 
 
 
  Obr.1