Hlavní stránka společnosti: DAVAZ 

E-shop s 250.000 položkami: SORTIMENT.cz

Speciální produktové stránky: FEIN-MULTIMASTER.cz

Přehled a použití pásových brusek: PASOVE-BRUSKY.cz

Pivovar, restaurant, hotel, penzion Kroměříž: ČERNÝ OREL.eu 

Axiální válečková ložiska

Axiální válečková ložiska jsou vhodná pro uložení přenášející velká axiální zatížení. Ložiska však mohou zachycovat i rázová zatížení. Vyznačují se vysokou tuhostí a malými prostorovými nároky. Standardně jsou nabízena jako jednosměrná ložiska, která mohou přenášet axiální zatížení pouze v jednom směru.

Axiální válečková ložiska, která se vyznačují jednoduchým tvarem a konstrukcí, mohou být vyráběna jako jednořadá (obr. 1) nebo dvouřadá (obr. 2). Ložiska řad 811 a 812 jsou vhodná především v uloženích, v nichž nelze použít axiální kuličková ložiska kvůli nedostatečné únosnosti.

Válečky jsou na koncích poněkud zakřiveny. Výsledný stykový profil v podstatě odstraňuje škodlivé hranové napětí. Ložiska jsou rozebíratelná a jednotlivé díly ložiska lze namontovat zvlášť.

Díly
Pro uložení, v nichž

čela navazujících dílů stroje mohou být využita jako oběžné dráhy a je vyžadována nízká výška uložení, nebo
je potřebná jiná kombinace klece s válečky a kroužků, např. se dvěma hřídelovými nebo tělesovými kroužky,

je možné objednat samostatně díly

klec s valivými tělesy axiálního válečkového ložiska K (obr. 3)
hřídelové kroužky WS (obr. 4)
tělesové kroužky GS (obr. 5),

Ložiskové axiální kroužky řady LS mohou být použity pro ložiska řady 811 jako hřídelové nebo tělesové kroužky tam, kde se nepožaduje přesné centrování kroužků anebo při nízkých provozních otáčkách.Obousměrná ložiska
Obousměrná ložiska lze jednoduše sestavit z hřídelových kroužků řady WS 811 nebo tělesových kroužků řady GS 811 se dvěma klecemi s válečky řady K 811 a vhodného středního kroužku, který je středěn na vnitřním průměru díry (obr. 6) nebo na vnějším průměru (obr. 7).

 

Střední kroužky by měly být vyrobeny ve stejné kvalitě a měly by mít stejnou tvrdost jako ložiskové axiální kroužky. Další informace o rozměrech středních kroužků obdržíte na vyžádání. Doporučené hodnoty rozměrové a tvarové přesnosti a přesnosti chodu jsou uvedeny v části "Konstrukce souvisejících dílů".

Obr.7  
 
 
 
  Obr.6  
 
 
 
  Obr.5  
 
 
 
  Obr.4  
 
 
 
  Obr.3  
 
 
 
  Obr.2  
 
 
 
  Obr.1